همسر شهید رجبی گفت: اگر می خواهیم راه شهدا را ادامه دهیم باید در هر جایی که حضور داریم مسئولیت خود را به شکل مطلوب انجام دهیم.۲۰۱۷۰۱۲۲_۱۱۳۳۴۸

به گزارش اشراق۲۴،امروز نعدادی از بانوان بسیجی حوزه خدیج کبری(س)شهر قیدار به منزل شهید غلامرض رجبی گوندره رفتند و پای صحبت های همسر این شهید نشستند.

هدف از این دیدارها گرامیداشت یاد و خاطره شهدایی است که اگر آنها نبودند کشور به هیچ موفقیتی دست پیدا نمی کرد و حقیقتا به برکت خون شهدا است که امروز امنیت در کشور ایجاد شده است و ما موظف هستیم که راه شهدا و اهداف آنها را زنده نگه داریم چون که آنها خود را فدای دفاع از نظام و انقلاب کردند.

همسر شهید رجبی در جمع بانوان بسیجی  اطاعت پذیری را از ویژگی های خاص شهدا بیان کرد و افزود: رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس و در تمام صحنه ها اطاعت پذیری را سرلوحه کار خود قرار داده بودند و امروز مدافعان حرم از حریم اهل بیت دفاع می کنند.

وی افزود: مسئولیت پذیری از دیگر ویژگی های شهدا بود و فکر می کنم در زمان جنگ کسی را نداشتیم که از مسئولیت ها شانه خالی کند.

این همسر شهید با اشاره به اینکه در زمان جنگ هر کس از عهده کاری بر نمی آمد، مسئولیتش را قبول نمی کرد، ادامه داد: این مساله به یک فرهنگ در دوران دفاع مقدس تبدیل شده بود.

وی تصریح کرد : اگر می خواهیم راه شهدا را ادامه دهیم باید در هر جایی که حضور داریم مسئولیت خود را به شکل مطلوب انجام دهیم.

۲۰۱۷۰۱۲۲_۱۱۴۰۱۱

وی همدلی را از دیگر ویژگی های شهدا برشمرد و تاکید کرد: در آن دوران همه، اختلاف نظرها را کنار گذاشته بودند و با همدلی و برادری از کشور دفاع می کردند.

شایان ذکر است که شهید غلامرضا رجبی گوندره فرزند علی در سال ۱۳۴۲ در روستای گوندره از توابع بخش مرکزی شهرستان خدابنده در یک خانواده متدین و مذهبی به دنیا آمد و دومین فرزند خانواده بود،یکی از برادرانش به نام علیرضا رجبی قبل از وی به درجه رفیع شهادت نائل آمده بود.

وی تحصیلات مقطع ابتدائی را در زادگاهش و مقطع راهنمائی را در شهریور ماه سال ۶۰در مدرسه مصطفی خمینی(ره)قیدار به پایان رسانید و در سال ۱۳۶۲با صغری گنج خانلو ازدواج می کند و حاصل این ازدواج سه فرزند به نامهای سمیه،سلمان و سعید است که سلمان بعد از شهادت پدر تصادف کرده و فوت می کند.

۲۰۱۷۰۱۲۲_۱۱۲۱۰۳

شهید رجبی علاقه خاصی به سالار شهیدان داشت و عقیده داشت که با تمام کفر باید حسین گونه جنگید،وی در اجتماعات و تظاهرات به صورت مداوم حضور داشت و جلسه قرآن و گروه مقاومت بسیج را در شهر قیدار تشکیل داد که بعدها حوزه شهری به نام وی نامگذاری شد.

شهید رجبی عضو رسمی سپاه خدابنده بود و سرانجام در سال ۶۵در عملیات کربلای ۵به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاک و مطهرش را در زادگاهش روستای گوندره به خاک سپردند.

در ادامه تصاویر این شهید را می بینید.

۱۳۱۸۰۶۷KAKA001-001

۱۳۱۸۰۶۷KAKA002-001۱۳۱۸۰۶۷KAKA003-001۱۳۱۸۰۶۷KAKA006-001

۱۳۱۸۰۶۷KAKA005-001

۱۳۱۸۰۶۷KAKA007-001

۱۳۱۸۰۶۷KAKA004-001۱۳۱۸۰۶۷MKAA001-003 - Copy۱۳۱۸۰۶۷MKAA001-002

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :