مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان خدابنده گفت: در نیمه نخست امسال ۱۴۷ فرصت شغلی جدید با هدف اشتغال‌زایی مددجویان در خدابنده ایجاد شده است.

به گزارش اشراق۲۴، ذبیح‌الله غفاری در بازدید از کارگاه مهارت‌آموزی مددجویان اظهار کرد: راهبرد اصلی این نهاد توانمندسازی مددجویان زیرپوشش است.

وی با اشاره به اینکه از  خدمات اثربخش کمیته امداد در حوزه توانمندسازی ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال و درآمد پایدار برای گروه‌های مختلف مددجویی است، گفت:  بر اساس استعداد سنجی انجام‌شده مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در بخش‌های مختلف در حوزه اشتغال از توانمندی‌های بالایی برخوردار هستند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان خدابنده با بیان اینکه رویکرد کمیته امداد ایجاد فضای کسب‌ و کار برای جامعه هدف در زمینه شغلی مورد علاقه و بر اساس توانمندی افراد است، تصریح کرد: در نیمه نخست امسال ۱۴۷ فرصت شغلی جدید با هدف اشتغال‌زایی مددجویان ایجاد شده است.

غفاری با اشاره به اینکه شهرستان خدابنده، ظرفیت‌های بالقوه بالایی در زمینه ایجاد اشتغال در حوزه دامداری، کشاورزی و پرورش طیور دارد، اضافه کرد: طبق برنامه‌ریزی قرار است، متناسب با ظرفیت‌های  شهرستان خدابنده در زمینه طرح‌های اشتغال نو و دانش‌بنیان از جمله ایجاد پنل‌های خورشیدی ، پرورش شترمرغ و بوقلمون و کشت و پرورش گیاهان دارویی برای جامعه هدف کمیته امداد شغل ایجاد شود.

وی با بیان اینکه برای اشتغالزایی مددجویان خدابنده‌ای  امسال نزدیک به ۱۶۰ میلیون تومان از محل تسهیلات بانکی و صندوق امداد ولایت پرداخت‌ شده است، افزود: در تلاش هستیم با شناسایی استعدادهای موجود در هر منطقه و روستا، طرح‌های اشتغال متناسب با ظرفیت مناطق مختلف را باهدف پایداری و اثربخشی فرصت‌های شغلی ایجاد شده برای مددجویان اجرایی کنیم.

این خبر را به اشتراک بگذارید :