رئیس بهزیستی شهرستان خدابنده گفت: بیشترین تمرکز بهزیستی،توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و معلولین است.

به گزارش اشراق۲۴، رئیس بهزیستی شهرستان خدابنده با بیان اینکه نیمی از جمعیت جامعه را زنان تشکیل میدهند، گفت: آموزش مهارتهای زندگی برای زنان،جامعه را در برابر آسیبهای اجتماعی و فرهنگی مصون نگه می دارد.

عصمت نصیری قیداری افزود: بیشترین تمرکز بهزیستی،توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و معلولین است.

وی مقدمه اشتغال را کسب مهارت های تخصصی عنوان کرد و اظهار داشت: در این دوره آموزشی تعداد۵۰ نفر از زنان سرپرست خانوار دوره مهارتهای زندگی ،ایجاد اشتغال و نحوه بازاریابی محصولات را فرا گرفتند.

رئیس بهزیستی شهرستان خدابنده با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ زن سرپرست خانوار از این اداره مستمری دریافت می کنند، تصریح کرد: طلاق به عنوان یکی از اصلی ترین آسیب اجتماعی این شهرستان مطرح است که آموزش مهارتهای زندگی بعنوان راهکار مثبت و تاثیر گذار در این مهم مورد توجه جدی قرار دارد.

وی افزود: استفاده از راهکارهای علمی و کاربردی در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی بسیار موثر است که بهزیستی بنا بر وظیفه ذاتی خود در این زمینه تلاش جدی انجام می دهد.

این مسئول به کمک های خیرین اشاره کرد و گفت: خیرین سرمایه‌های جامعه هستند،که در همه زمینه‌ها به ویژه دستگیری از نیازمندان و معلولین بدون هیچگونه چشم داشت و فقط با نیت خیرخواهانه کار می‌کنند.
وی گفت: اشتغال، مسکن، مناسب‌سازی و خدمات توانبخشی از نیازهای اساسی معلولان است که بهزیستی به تنهایی قادر به ارائه این خدمات نیست و عزم همگانی دستگاه‌ها را می‌طلبد.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان خدابنده با اشاره به اینکه تعاملات خوبی با مسؤولان و خیرین این شهر در رفع نیازهای معلولین و نیازمندان داشته‌ایم،خاطر نشان کرد : نیکوکار خدابنده‌ای تمام هزینه‌های ساخت مسکن یکی از مددجو یان بهزیستی را بر عهده گرفته است.
نصیری مشارکت خیرین در برطرف کردن مشکلات جامعه هدف را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: حمایت از استعدادهای معلولین محدود به افراد خاص نیست، بلکه همه باید در این زمینه با تشویق توانمندی معلولین، موجب ارتقا روحیه و خود باوری آنها شوند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :