فرمانده سپاه خدابنده گفت: جهاد در حوزه های فرهنگ،در عرصه سیاست، اقتصاد و بحث سازندگی و عمران و فرهنگی مصداق همان جهاد کبیر و در راس جهاد اکبر است.

ولی اله ابراهیمی فرمانده سپاه خدابنده در گفت و گو با خبرنگار اشراق۲۴ اظهار کرد: مدتی است که بزر‌گ‌ترین جراحان چشم ایران در یکی از روستاهای بخش گرماب شهرستان خدابنده مستقر شده‌ و مشغول جراحی افراد بی‌بضاعت هستند.

وی افزود: دندان پزشکان نیز همراه این گروه که از وزارت بهداشت کل کشور به این منطقه اعزام شده اند هستند و در حال انجام فعالیت و خدمت به مردم محروم بخش گرماب شهرستان خدابنده می باشند.

فرمانده سپاه خدابنده ادامه داد: از فردا یک گروه جهادی که آنها نیز از تهران عازم بخش گرماب می شوند فعالیت های خود در زمینه های عمرانی،فرهنگی،آموزشی و توزیع بسته های حمایتی را آغاز می کنند و این دو گروه به صورت مشترک کار می کنند.

وی افزود: با توجه به سخنان و منویات مقام معظم رهبری، کمک‌رسانی به قشر محروم و ضعیف جامعه و محرومیت‌زدایی در محل روستای بخش گرماب از اهداف اعزام این گروه جهادی است.

فرمانده سپاه خدابنده گفت: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید کسی که یک عمل صالح،یک کار نیک وی ک کار خیری انجام دهد قبل از این که برای دیگران باشد برای خودش یک خیری را فرستاده است.

وی افزود: سازندگی را باید از خود شروع کرد واگر انسان نتواند خودرا بسازد قطعا نخواهد توانست خانواده و محیط پیرامون خودواجتماع را بسازد لذا اولین برکت اردوی گروه جهادی ،سازندگی خود انسان است و این اردوی جهادی مصداق کاملی برای جهاد اکبر است.

ابراهیمی با بیان اینکه یکی دیگر از مصادیق اردوهای گروههای جهادی فرمان و نیت رهبری است افزود: رهبر انقلاب بحث جهاد کبیر را در دانشگاه امام حسین مطرح کردند واین موضوعی بود که در قرآن وجود داشت و مورد غفلت قرار گرفته بود.

وی بیان داشت: جهاد در حوزه های فرهنگ،در عرصه سیاست، اقتصاد و بحث سازندگی و عمران و فرهنگی مصداق همان جهاد کبیر و در راس جهاد اکبر است.

فرمانده سپاه خدابنده در ادامه گفت: آنچه برای ما در اردوهای جهادی مهم تلقی می شود این است که در مرحله اول خود جهادی بمانیم و جهادی کا رکنیم و همچنین بر محیط پیرامون خودمان نیز تاثیر گذار باشیم و دراین اردوهای چهادی مردم را نیز با خود همراه کنیم و لازمه اردوهای جهادی این است که بتوانیم فرهنگ اردوهای جهادی را دربین مردم گسترش دهیم.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی و لزوم توجه آحاد جامعه به این مهم، افزود: با مدیریت صحیح و نظارت و کنترل درست و به موقع بر اجرای پروژه های عمرانی، کشاورزی و استفاده درست و بهینه از امکانات و تجهیزات موجود در جهت ارائه خدمت بی منت به مردم بایستی با روحیه جهادی و ترویج و گسترش فرهنگ بسیجی با اخلاص و تفکر هشت سال دفاع مقدس برای سازندگی کشور گام برداشت.

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :