امام جمعه قیدار در همایش عفاف و حجاب گفت: اساس فلسفه حجاب این است که زن و مرد در یک میدان امن به فعالیت‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی بپردازند و حفظ حریم خانواده در اولویت باشد.

به گزارش اشراق۲۴،به مناسبت هفته عفاف و حجاب،ویژه برنامه ای به همت بسیج خواهران خدابنده با حضور مسئولان و خانواده ها در پارک شهر قیدار برگزار شد.

حجت الاسلام موسوی امام جمعه قیدار در این مراسم اظهار داشت: معنی عفت این است که چه زن و چه مرد در روابط اجتماعی خود با زبان، رفتار و نوع پوشش، جنس مخالف را به حوزه جنسیتی خود جلب نکند.

وی افزود: اساس فلسفه حجاب این است که زن و مرد در یک میدان امن به فعالیت‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی بپردازند و حفظ حریم خانواده در اولویت باشد.

امام جمعه قیدار با بیان اینکه برای تحقق دستورات الهی وظیفه داریم عفاف و حجاب را در گستره وسیع جامعه رواج دهیم،با تاکید بر ساماندهی امر ازدواج، بیان کرد: نباید فقر اقتصادی مانع ازدواج جوانان باشد و باید به این تفکر برسیم که خداوند وعده داده از فضل خود برای موضوع ازدواج یاری می‌رساند.

وی با بیان این‌که همه اقشار جامعه ملزم به رعایت عفاف هستند، گفت: کسانی که امید به ازدواج ندارند باید در سطح جامعه عفت و حیا پیشه کنند.

امام جمعه قیدار در ادامه سخنان خود به تبیین اهمیت حفظ حجاب در جامعه پرداخت و گفت: مسئله حجاب، موضوع شرعی نیست بلکه بحث سیاسی است که دشمنان برای مقابله با اسلام برنامه‌ریزی کرده‌اند.

وی افزود: دشمنان همواره به دنبال ایجاد فساد در ایران هستند و به همین جهت سعی دارند عفت و حجاب را نشانه گرفته‌اند و می‌خواهند بی‌حیایی را رواج بدهند.

حجت الاسلام موسوی گفت: دشمنان با برنامه‌ریزی‌های خود در کشور ترکیه به اهداف خود رسیده‌اند ولی ایران پایگاه اهل بیت علیهم‌السلام است و اینجا نمی‌توانند به اهداف شوم خود برسند.

امام جمعه قیدار با اشاره به بی‌حجابی‌هایی که در تهران زیاد شده است، ادامه داد: می‌خواهند بحرانی که در کشورهای غربی خانواده خانواده‌ها را متلاشی می‌کند به ایران بکشانند و لذا مسئولان باید به این موضوع اهمیت بیشتری بدهند.

وی خطاب به بانوان محجبه تاکید کرد: وظیفه شما با رعایت حجاب تمام نمی‌شود، بلکه شما رسالت خطیر امربه معروف و نهی از منکر را بر عهده دارید که با حفظ موازین اجتماعی باید به آن بپردازید.

حجت الاسلام موسوی با بیان این‌که در طول تاریخ اسلام، مردان زیادی به درجات بالا رسیده‌اند، تصریح کرد: از بین زنان نیز چهار نفر به درجه کمال رسیده‌اند و پیامبر(ص) نیز از فضایل آن‌ها روایت‌های فراوانی نقل کرده‌اند.

امام جمعه قیدار گفت: آسیه همسرفرعون، حضرت مریم، حضزت خدیجه و حضرت فاطمه زهرا(س) زنانی هستند که علاوه بر دین‌داری، هرکدام در عصر خودشان حامی ولایت بوده و در امر ولایتمداری عقیده‌ای مشترک داشتند.

وی با اشاره به بانوان شاغلی که با رعایت شئونات در جامعه مشغول فعالیت هستند، گفت: عفاف و حجاب هیچ مغایرتی با مسئولیت پذیری زنان در جامعه ندارد و کارکردن زنانی که حقوق همسر و فرزند و حریم نامحرم را رعایت کنند، منافاتی با دستورات اسلام ندارد.

شایان ذکر است که در ادامه برنامه بیانیه عفاف و حجاب قرائت شد و به صورت نمادین به بانوان محجبه شاخه گل قرمز داده می شد و در حاشیه این مراسم ایستگاه صلواتی،نقاشی،نمایشگاه عکس،مسابقات دارت زنی و مار و پله حجاب نیز برگزار شد و در پایان از زنان و دختران فعال در عرصه حجاب در شهرستان خدابنده با اهداء لوح و جایزه تقدیر شد.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :