مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان خدابنده در همایش حجاب و عفاف گفت: شخصیت انسانی هر فردی از چندین عامل تأثیر گذار است و خانواده اولین میدان شکل گیری حجاب است.

به گزارش اشراق۲۴،همایش حجاب و عفاف در پایگاه بسیج حضرت زینب (س) بیمارستان حضرت امیرالمومنین (ع)شهر قیدار با همکاری حوزه کارمندی شهید رجایی با سخنرانی حجت الاسلام شاهسوندی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان خدابنده برگزار شد.

حجت الاسلام شاهسوندی در این برنامه با تاکید بر رعایت حجاب و عفاف در جامعه، اظهار کرد: تقوا، حجاب و عفاف باید در شئون مختلف زندگی رعایت شود و همه به آن توجه داشته باشند.

وی با بیان اینکه حجاب تنها مربوط به بانوان نمی شود، افزود: حجاب در مورد آقایان نیز صدق می کند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان خدابنده به نقش بانوان در انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: بانوان دین خود را به نظام اسلامی ادا کرده و در طول هشت سال جنگ تحمیلی و بعد از آن در عرصه های مختلف دوشادوش مردان حضور داشته و نقش آفرینی کرده اند.

وی افزود: زنان در جامعه ما نقشی محوری دارند و در صورتی که زنان جامعه دچار لغزش شوند، خانواده های ما دچار لغزش شده و به دنبال آن کل جامعه دچار لغزش خواهد شد.

حجت الاسلام شاهسوندی خاطر نشان کرد: دشمن تمرکز زیادی برای تأثیری گذاری بر جامعه ما از طریق فرهنگ دارند و در این زمینه بر روی جوانان سرمایه گذاری بیشتری کرده است که باید برای مقابله با این تهاجم برنامه ریزی مدونی صورت گیرد.

*ضرورت توجه والدین به فضای مجازی

وی در ادامه توصیه کرد: والدین ما به مسائلی چون ماهواره، فضای مجازی، مدپرستی و … توجه کافی داشته باشند که عامل پیشگیرانه مهم تر از درمان این تهاجمات است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان خدابنده با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب گفت: شخصیت انسانی هر فردی از چندین عامل تأثیر گذار است و اولین عامل ژنتیک است که قابل تغییر نیست و دیگری عوامل بیرونی مانند خانواده، همسالان، مدرسه، فرهنگ حاکم بر جامعه، رسانه های جمعی و آب و هوای منطقه که قابل کنترل است.

*خانواده اولین میدان شکل گیری حجاب

وی افزود: مهم ترین عامل که قابل کنترل است خانواده بوده که شکل گیری شخصیت فرد در دوران پنج سالگی اتفاق می افتد و در این مدت زمان فرزندان بیشتر با مادر سر و کار دارند.

حجت الاسلام شاهسوندی تصریح کرد: زمانی که مادران ما افرادی ارزشی، با حجاب و دارای اعتماد به نفس بالا باشند، فرزندان آن ها نیز همین ویژگی ها را در آینده خواهند داشت.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه خدابنده گفت: اگر بخواهیم در آینده افرادی خود باور، دارای شخصیتی سالم، دارای اعتماد به نفس بالا داشته باشیم باید به پرورش مادرانی با این ویژگی ها اقدام کنیم و از کودکی به این موضوعات توجه شود.

وی خاطر نشان کرد: این که امروز جوانان ما در برابر حجاب نمی توانند حرف خود را بزنند و وقتی وارد اجتماع می شوند جرأت اظهار نظر و دفاع از خود را ندارند باید به کودکی او بر گردیم، چرا که شاید در زمان شکل گیری شخصیت وی، مادران درست عمل نکردند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :