فرمانده سپاه خدابنده در مراسم تجلیل از خبرنگاران این شهرستان گفت: برنگاران وظیفه مهمی را بر دوش دارند و این نکته را در نظر داشته باشند که خودشان را خادمان نظام و انقلاب و مردم بدانند و اخباری را مخابره کنند که باعث شادی شهدا شوند و در جبهه دشمن قلم فرسایی نکنند.

به گزارش اشراق ۲۴،به مناسبت روز خبرنگار مراسمی با حضور خبرنگاران شهرستان خدابنده در اتاق جلسات سپاه این شهرستان برگزار شد.

ولی اله ابراهیمی فرمانده سپاه خدابنده در این مراسم با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی و شهدای رسانه اظهار کرد: مدیریت جهادی در عرصه های مختلف امری ضروری است و خبرنگاران نیز از این موضوع مستثنی نیستند و فعالیت آنها نیز کار جهادی محسوب می شود.

وی افزود: خبرنگاران وظیفه مهمی را بر دوش دارند و این نکته را در نظر داشته باشند که خودشان را خادمان نظام و انقلاب و مردم  بدانند و اخباری را مخابره کنند که باعث شادی شهدا شوند و در جبهه دشمن قلم فرسایی نکنند که اگر این کار را بکنند خیانت کرده اند و در روز قیامت باید پاسخگو باشند.

حجت الاسلام شاهسوندی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه خدابنده نیز عنوان کرد: به فرموده امام خمینی(ره)سلاح تبلیغات از شمشیر نظامی و عرصه جنگ سخت بسیار برنده تر است و در برخی مواقع دشمنان حقایق را به گونه وارونه جلوه می دهند و شایعات را واقعی تر نمایان می کنند.

وی افزود: در صدر اسلام نیز این کارشکنی ها وجود داشته است و زمانی که حضرت علی(ع)در محراب نماز به شهادت رسیدند می گفتند مگر علی نماز هم می خواند و خبرنگاران باید مواظب مکر و حیله های دشمنان باشند و در انتشار مطالب و اخبارشان هوشیار باشند تا گرفتار نقشه های شوم دشمنان نشوند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه خدابنده ادامه داد: خبرنگاری شغل مقدسی است و این قشر باید واقعیات را آن گونه که هست بیان کنند و اگر خبرنگاران و اصحاب رسانه در نظام مقدس جمهوری اسلامی به درستی به وظائف خود عمل کنند خدمات نظام برای مردم عیان می شود و مردم نسبت به ادامه مسیر خود در راه انقلاب امیدوارتر می شوند و دشمن نیز مایوس می شود.

وی افزود: خبرنگاران مطالبه گری از مسئولان را برای حل مشکلات مردم را سر لوحه کار خود قرار دهند تا آنها نتوانند فرافکنی کنند و در انجام مسئولیتشان کوتاهی کنند و در حقیقت خبرنگاران چشم بینا و گوش جامعه هستند و پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند و وظیفه خطیری را بر عهده دارند.

در ادامه هر یک از خبرنگاران نظرات و مشکلات خود را مطرح کردند و در پایان عکس یادگاری دسته جمعی گرفتند.

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :