بازنشسته قیداری گفت: سند ۲۰۳۰ یونسکو بر مبانی فکری لیبرالیسم و سکولاریسم کاملا در تضاد با فرهنگ اسلامی نوشته شده است و اقدامی در جهت نفوذ سازمان‏های بین‏ المللی در تعلیم و تربیت نسل آینده ایران است.
DSCN6675

محمد دین محمدلو بازنشسته قیداری در گفت و گو با خبرنگار اشراق۲۴ با اشاره به انتقاد مقام معظم رهبری از اجرا نشدن سند تحول آموزش‏ وپرورش و پذیرش‏ بی سروصدای سند ۲۰۳۰ یونسکو، گفت: سند ۲۰۳۰ یونسکو بر مبانی فکری لیبرالیسم و سکولاریسم کاملا در تضاد با فرهنگ اسلامی نوشته شده است و اقدامی در جهت نفوذ سازمان‏های بین‏ المللی در تعلیم و تربیت نسل آینده ایران است.

وی افزود: سند۲۰۳۰ برنامه ‏ای طراحی شده از سوی یونسکو است و یونسکو نهادی بین‏ المللی است که تحت تاثیر و نفوذ قدرت‏های بزرگ است و به‏ عنوان بازوی ابرقدرت‏ ها عمل می‏ کند جمهوری اسلامی ایران تجربه‏ های تلخی از این نوع نهادها دارد.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: بر فرض که الزام آور نباشد آبرو بر که هست واقعا ننگ و شرم آور است بیایم زیر سندی را امضاء کنیم که ما را از آموزش و ترویج دینمان ممنوع می کند و در عوض همجنس بازی را به رسمیت می شناسد.

دین محمد لو ادامه داد: خانواده،جامعه و آموزش از مهمترین پایه های تربیتی ما محسوب می شوند و امضائ این قرارداد ننگین در واقع تغییر و تحول در نظام آموزشی کشور ما است که نتایج بسیار زیان باری را به دنبال دارد.

وی افزود: از برخی از فعالیت های این دولت مانند قراردادهای نفتی،سفر به اروپا برای خرید ایرباس و قراداد جدید برای خرید پژو از فرانسه که سئوال می شود، در پاسخ کلمه “محرمانه است” از دولتمردان شنیده می شود.

دین محمد لو ادامه داد: محکومیت ایران در پرونده شکایت گاز که ترکیه ایران را محکوم کرده بود نیز به همین منوال بود به گونه ای گه در نهایت چهار وزیر دولت مجبور شدند نامه ای به رئیس دولت بنویسند و باز نوبخت سخنگوی دولت عنوان کرد که ای کاش این ها را نیز محرمانه اعلام می کردند.

وی با بیان اینکه مردم باید در جریان اینچنین قراردادهایی که توسط دولتمردان امضا می شود قرار بگیرند افزود: اگر درایت و هوشمندی رهبری نبود و پرده برداری از این قراردادن ننگین نمی شد چه بسا این قرارداد نیز همچون قراردادهای دیگر محرمانه باقی می ماند.

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :