فرمانده سپاه خدابنده گفت: در گذشته غربی ها و اروپایی ها به طور مستقیم قصد ترویج بی عفتی را در جوامع اسلامی داشتند اما در این برهه از زمان ماهواره ها نمایندگان اروپاییان در سوق دادن جوامع اسلامی به سمت بی حجابی، بی عفتی هستند.

ولی اله ابراهیمی فرمانده سپاه خدابنده در گفت و گو با خبرنگار اشراق۲۴ اظهار کرد: در هفته حجاب و عفاف که از ۱۷تیرماه آغاز شده است قرار داریم لذا باید کارکردهای عملی و مبانی اعتقادی مربوط به عفاف و حجاب را در جامعه مخصوصا برای جوانان تبیین کنیم و مفهوم گسترده و بالای عفاف و حجاب را مطرح کنیم و جامعه را به سمتی هدایت کنیم که با اعتقاد دستورات دینی را بپذیرند.

وی رعایت حجاب و عفاف را از سوی زنان و مردان به عنوان وظیفه ملی دانست و اذعان داشت: در آیات قرآن کریم اشاراتی به رعایت حجاب و عفاف زنان و مردان شده است که باید در خصوص این مقوله تشریک مساعی کنند.

فرمانده سپاه خدابنده ادامه داد: اگر زنان حجاب و عفاف را در جامعه رعایت کنند و در مقابل مردان این مقوله را مراعات نکنند و به سمت فحشا گام بردارند، جامعه متزلزل می شود و همچنین اگر مردان عفاف و حجاب داشته باشند و زنان رعایت نکنند جامعه به سوی انحطاط سوق داده می شود.

ابراهیمی با اشاره به نهادینه شدن عفت و حجاب اسلامی در جامعه، گفت: ملت ایران در دنیا به عنوان ملت متدین، دین دار و اسلامی شناخته شده است و هم ایران اسلامی دارای جوانان غیور، دین دار، انقلابی و اسلامی است که باید با همبستگی در رعایت حجاب و وعفاف و نهادینه کردن فرهنگ اسلامی تلاش کنند.

فرمانده سپاه خدابنده اظهار داشت: لازم است در دانشگاه ها، مراکز علمی، آموزشی و فضاهای عمومی عفاف و حجاب اسلامی نهادینه و ترویج داده شود.

وی در ادامه ماهواره را فساد خانمان سوز خانواده ها برشمرد و تصریح کرد: مقابله با ماهواره مقوله مهمی است چرا که با گسترش بی عفتی، بی حجابی، بی بندوباری و ترویج فحشا خانواده ها را از درون تخریب می کند و کودکان، نوجوانان و جوانان را به سمت بی بندوباری سوق می دهد.

ابراهیمی ادامه داد: در گذشته غربی ها و اروپایی ها به طور مستقیم قصد ترویج بی عفتی را در جوامع اسلامی داشتند اما در این برهه از زمان ماهواره ها نمایندگان اروپاییان در سوق دادن جوامع اسلامی به سمت بی حجابی، بی عفتی هستند.

وی با بیان اینکه ماهواره ها با گسترش فیلم ها و سریال های مبتذل و غیر اخلاقی، حیای جوانان را نشانه گرفته اند، گفت: تمامی فساد های ایجاد شده در جوامع از ماهواره ها نشأت گرفته است چراکه ماهواره دشمنان اسلام و مسلمانان هستند.

ابراهیمی به برنامه های مختلف هفته حجاب و عفاف در شهرستان خدابنده اشاره کرد و گفت: برگزاری نشست های مادران و دختران،دیدار با مادران و همسران شهدا،تجلیل از بانوان محجبه و موفق شهرستان، اهداء نمادین شاخه گل قرمز به بانوان محجبه شهر و برپایی نمایشگا عکس از جمله برنامه های این هفته است.

وی افزود: ویژه برنامه صیانت از حریم خانواده به صورت عمومی و مردمی در روز چهارشنبه ساعت ۱۸در پارک شهر قیدار برگزار خواهد شد و حجت الاسلام موسوی امام جمعه قیدار سخنران این برنامه است و در حاشیه این مراسم ایستگاه صلواتی نیز برگزار می شود.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :