کارشناس مسائل سیاسی قیداری گفت: معتقدم که بعد از نگرانی های برجام که فعالان سیاسی و اقتصادی داشتند این دغدغه ها با وجود قرارداده های جدید نفتی هنوز پابرجاست.۶۳۵۱۵۶

علی عبدی کارشناس مسائل سیاسی قیداری در گفت و گو با خبرنگار اشراق۲۴با اشاره به قراردادهای نفتی ipc، اظهار کرد: مسئله  محرمانه ای برای مسؤلان و ملت ایران وجود ندارد که دولت این قراردادها را محرمانه معرفی کرده است.

وی ا تأکید بر اینکه دولت روحانی معتقد است که اصلاحات لازم را منطبق بر تذکرات مقام معظم رهبری در این قرارداد لحاظ کرده است، افزود: معتقدم که بعد از نگرانی های برجام که فعالان سیاسی و اقتصادی داشتند این دغدغه ها با وجود قرارداده های جدید نفتی هنوز پابرجاست.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به این نکته که باید این قراردادها بیشتر مورد بررسی قرار بگیرد ، تصریح کرد: مجلس باید در اصلاح این قراردادها ورود پیدا کند.

وی با بیان این نکته که  ما در حوزه صادرات کالاهای غیر نفتی، کالاهای رقابتی را برای تحت تأثیر قراردادن بازار جهانی صادر کنیم، اظهار کرد: همچنان در بخش صادرات غیر نفتی با مشکل مواجه ایم.

عبدی با تأکید براینکه از اول ایرادات اساسی بر ساختار و مدل قراردادهای ipc وجود داشته است، تصریح کرد: این ایرادات یا از سر غفلت بوده و یا عمدا بر بدنه این قراردادها لحاظ شده است.

وی با اشاره به اینکه این  قردادها کشور را شدیدا با مشکل مواجه کرده است، اضافه کرد: مقام معظم رهبری همانند گذشته سر بزنگاه ورود کردند و ۱۵ تذکر بر قراردادهای نفتی دولت براساس ایراداتی که وجود داشت متذکر شدند.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان این نکته که مقام معظم رهبری ایراداتی اساسی از قراردادهای ipc گرفتند، تصریح کرد: ایشان تذکرات دستوری دادند تا دولت در این قراردادها اصلاحات لازم را انجام دهد.

وی افزود: همه اقشار جامعه خواستار شفاف سازی اقتصادی در حوزه های مختلف هستند و تا زمانی‌که قراردادهای جدید نفتی برای مردم شفاف نشود، مشکلات رفع شدنی نیست و دلیلی ندارد که این قراردادها برای مردم محرمانه باقی بماند و در این خصوص به آنها چیزی گفته نشود.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :