فرماندار شهرستان خدابنده از برگزاری  همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در  روز تربیت بدنی و ورزش در این شهرستان خبر داد.

به گزارش اشراق۲۴،امروز میرزایی فرماندار شهرستان خدابنده با جوان مدیر کل اداره ورزش جوانان استان زنجان دیدار و در مورد مسائل و مشکلات شهرستان در حوزه ورزش و جوانان گفت و گو کرد.

میرزایی در این دیدار به اهمیت ویژه ورزش در زندگی و غنی سازی اوقات فراغت جوانان اشاره کرد و به ضرورت برنامه ریزی صحیح از سوی متولیان امر جهت پر کردن اوقات فراغت تأکید کرد چرا که در صورت عدم برنامه ریزی صحیح جامعه و جوانان به سمت برنامه های منفی سوق داده می شوند.

وی با بیان اینکه کمتر از یک درصد جمعیت جامعه به ورزش همگانی گرایش دارند، استقبال اندک مردم از ورزش را نگران کننده برشمرد و این موضوع را تهدید جدی برای سلامت مردم و نشاط جامعه بیان کرد.
فرماندار خدابنده به مسئولان مربوطه توصیه کرد تا با برنامه های فرهنگی ورزشی و تعریف سازوکار مناسب در راستای گرایش مردم به فعالیت های ورزش های همگانی تلاش کنند تا بوستان ها، پارک ها و سالن های بلا استفاده ادارات مورد استفاده مردم قرار گیرد.
وی همچنین فضای مجازی را فرصت مناسبی برای آموزش جوانان دانست و به استفاده از ظرفیت ریش سفیدان، علما و ائمه جمعه و جماعت در اشائه ترویج و توسعه فرهنگ ورزش در میان اقشار مختلف جامعه به خصوص بانوان و جوانان تأکید کرد.

همچنین فرماندار خدابنده در پایان سخنان خود خواستار برگزاری همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در ۲۶مهرماه روز تربیت بدنی و ورزش در این شهرستان شد و به مسئولان مربوطه اعلام کرد که هماهنگی و برنامه ریزی های لازم را انجام دهند.

در پایان این دیدار مسئولان اداره ورزش و جوانان خدابنده گزارشی از وضعیت و روند پیشروی پروژه های در حال احداث سالن کشتی سجاس،سالن زور خانه،سالن ورزشی سهرورد،چمن فوتبال گرماب و سالن ورزشی کهلا ارائه کردند و خواستار حمایت و همکاری فرمانداری برای تکمیل و بهره برداری از پروژه های ورزشی فوق شدند .

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :