indexامام جمعه قیدار با اشاره به تعداد بالای کشته و زخمی ها در منطقه کشمیر و عوامل آن، گفت: میزان کشته‏ ها و زخمی‏ های حوادث اخیر در کشمیر به‏ حدی است که گاه از آن به فلسطین گمنام جهان اسلام تعبیر می‏ کنند.

حجت الاسلام سید علی طالبی، امام جمعه شهر قیدار در گفت و گو با خبرنگار اشراق۲۴،با اشاره به سرکوب وحشیانه مسلمانان منطقه کشمیر هند به دست دولت این کشور، اظهار داشت: سرکوب مسلمانان در کشمیر از سوی دولت هند و به خشونت کشیده شدن اعتراضات مردمی در این منطقه، قلب امت اسلامی به ویژه مردم ایران را جریحه دار کرده است.

وی در ادامه با اشاره به تعداد بالای کشته و زخمی ها در این منططقه و عوامل آن، گفت: میزان کشته‏ ها و زخمی‏ های حوادث اخیر در کشمیر به ‏حدی است که گاه از آن به فلسطین گمنام جهان اسلام تعبیر می‏ کنند؛ چرا که طرح دولت هند برای‏ ترویج هندوئیسم در میان مسلمانان این منطقه عاملی جدی در درگیری‏ ها و ناآرامی‏ های منطقه است.

این مقام مسؤول در ادامه با خطاب قرار دادن دولت هند و درخواست ملایمت بیشتر با مسلمانان این منطقه، افزود: دولت هند باید متوجه عواقب ناگوار سرکوب و کشتار مسلمانان بوده و از هر عملی که سبب تشدید اعتراضات و ناآرامی بیشتر در این منطقه می‏ شود، خودداری کند.

حجت الاسلام طالبی در ادامه خاطرنشان کرد: مسلمانان جهان از جمله مسلمانان و شیعیان ایران حمایت معنوی خود را از خواسته ‏های به حق مسلمانان و شیعیان کشمیر اعلام کرده و خواهان رفع سرکوب و ایجاد شرایطی در این منطقه هستند که مردم آن بتوانند به اعتقادات دینی و مقتضیات فرهنگی خود عمل کنند.

وی در ادامه با اشاره به تاریخچه درخشان منطقه کشمیر هند، تصریح کرد: کشمیر در گذشته‏ یک کشور مستقل اسلامی بوده و این منطقه به‏ طور کلی تحت تأثیر زبان فارسی قرار دارد و فرهنگ آن نیز به‏ شدت متأثر از فرهنگ ایرانی و شیعی بوده و اکثریت جمعیت در همه بخش‏ های کشمیر را مسلمانان تشکیل می‏ دهند.

تأسی جوانان کشمیری به انقلاب اسلامی ایران

امام جمعه قیدار در ادامه با اشاره به تأسی جوانان کشمیری به انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: شاید آنچه بیش از همه مورد بغض نیروهای امنیتی کشمیر قرار گرفت، تأسی تظاهرات کنندگان به انقلاب اسلامی بود؛ چرا که جوانان کشمیری با شعار «الله اکبر، خامنه ‏ای رهبر» به مبارزه با نیروهای امنیتی می پرداختند.

وی در پایان با اشاره به ظرفیت عظیم ایجاد شده در سراسر جهان برای صدور انقلاب اسلامی، تأکید کرد: ذکر این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که افرادی که امروزه در اقصی نقاط جهان در راستای مبارزه با ظالم اقامه دعوا می‏ کنند، به ‏نوعی از انقلاب اسلامی ایران پیروی می‏ کنند که این امر ظرفیت عظیمی برای جمهوری اسلامی فراهم می‏‌کند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :