مدیر امور آبفار شهرستان خدابنده گفت: یکهزار و ۱۴۵ مورد کنتور خراب و معیوب در روستاهای شهرستان خدابنده وجود دارد که اعتبار جهت تعویض مصوب شده است و در صورت تخصیص اقدامات لازم انجام خواهد گرفت .

کنتور - Copy

به گزارش اشراق۲۴،علی سهرابی مدیر امور آبفار شهرستان خدابنده با اشاره به اینکه در سال جاری ۱۰ فقره انشعاب غیرمجاز شناسایی شده است ، گفت : در سال گذشته تعداد ۲۸۲ فقره انشعاب غیرمجاز در مناطق مختلف روستایی این شهرستان شناسایی و ۱۰۰ مورد آن  به انشعاب مجاز تبدیل شده و با متخلفان برخورد شده است.

سهرابی در ادامه با بیان اینکه کنتورهای معیوب در این امور بیشتر به صورت رایگان تعویض می شود، افزود : در سال گذشته ۵۷۱ فقره کنتور معیوب مشترکین روستایی شهرستان خدابنده در جهت شناخت میزان دقیق فروش و مدیریت مصرف مورد تعویض قرار گرفت .

وی اعتبار هزینه شده برای تعویض و استاندارد سازی دستگاههای اندازه گیری(کنتور آب)سال گذشته را رقمی بالغ بر ۵۰۰میلیون ریال عنوان کرد و افزود : یکهزار و ۱۴۵ مورد کنتور خراب و معیوب در روستاهای شهرستان خدابنده وجود دارد که اعتبار جهت تعویض مصوب شده است و در صورت تخصیص اقدامات لازم انجام خواهد گرفت .

این مقام مسئول در پایان  خاطر نشان کرد : سال گذشته ۶میلیون و ۶۱۱ هزار متر مکعب آب شرب با مطلوبیت ۹۷ درصد تولید و در سطح روستاهای شهرستان خدابنده توزیع شده است .

سهرابی گفت: از آنجا که آب جزء انفال و متعلق به تک‌تک آحاد افراد جامعه و حتی نسل‌های آینده این مرز و بوم است، هرگونه بهره‌برداری از آن به ویژه در بخش کشاورزی می‌بایست بر مبنای قواعد و ضوابط علمی باشد و با توجه به محدودیت منابع آب موجود، ضرورت اجرای الگوی کشت که از الزامات برنامه ششم توسعه بیش از پیش در شهرستان محسوس است.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :