امام جمعه قیدار در جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان خدابنده گفت:  امربه معروف در جامعه موجب از بین رفتن بستر رشد و توسعه افکار انحرافی می شود. DSC03222DSC03218DSC03223

به گزارش اشراق۲۴، اولین جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان خدابنده در سال جدید با حضور حجت الاسلام موسوی و سایر مسئولان مربوطه در محل دفتر امام جمعه شهر قیدار برگزار شد.

حجت الاسلام موسوس امام جمعه قیدار در این جلسه اظهار کرد: در باب فواید امر‌ به معروف و نهی از منکر و نقش آن در حفظ سلامت و تثبیت امنیت جامعه سخن‌های فراوانی بیان شده و ضرورت توجه و تحقق فراگیر آن همواره مورد تأکید مسئولین و علمای دین قرار داشته است.

وی ادامه داد: امربه معروف در جامعه موجب از بین رفتن بستر رشد و توسعه افکار انحرافی و ماندگاری عظمت ارزش ها و خوبی ها می شود و این مهم هم در گرو اجرای این فریضه الهی با استفاده از شیوه های درست و همه جانبه و فراگیر است.

امام جمعه قیدار با بیان اینکه از نظر اسلام امر به معروف و نهی از منکر همانند نماز یک واجب شرعی  محسوب شده و در سطحی حتی بالاتر از جهاد قرار دارد تصریح کرد :  این مفهوم بدان معناست که فریضه امر به معروف و نهی از منکر زبانی به عنوان یک تکلیف الهی به زمان و مکان خاص یا افراد مشخصی اختصاص ندارد و لذا این موضوع خود‌‌به‌خود بر ویژگی همگانی و همیشگی بودن این واجب الهی دلالت دارد.

وی در پایان گفت: بدون شک اجرای صحیح امربه معروف و نهی از منکر مانع از بوجود آمدن زمینه ای برای ضربه زدن دشمن به باورهای مردم و تلاش آنها در راستای  منحرف کردن اقشار مختلف مردم می شود و بی اعتنایی و بی تفاوتی نسبت به این فریضه الهی هم قطعا موجب ایجاد بستر سلطه اشرار وافراد ناشایست برسرنوشت مردم خواهد شد.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :